top of page

93. Akademi Ödülleri’nin kısa listeleri açıklandı!

haberler-1.jpg

10.02.2021

15 Mart’ta açıklanacak adaylıklardan önce dokuz kategorinin kısa listelerinin açıklanmasıyla bu yıl 93.’sü düzenlenecek olan Akademi Ödülleri için yarış başlamış oldu.

20 Nisan’da ödüllerin sahiplerini bulacağı 93. Akademi Ödülleri, dün gece çeşitli kategorilerde kısa listelerini açıkladı. Bir Film filmlerinden İKİMİZ (Two of Us) ve DERİSİNİ SATAN ADAM (The Man Who Sold His Skin), En İyi Uluslararası Film kategorisinin 15 filmlik kısa listesinde yer alıyor.

Fransa’nın adayı İKİMİZ (Two of Us), karşılıklı komşu olan Nina ve Madeleine’in yıllardır sürdürdükleri gizli ve aşka odaklanıyor. Filippo Meneghetti’nin yönetmen koltuğunda oturduğu film, geçtiğimiz günlerde Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Altın Küre adayı da olmuştu.

Oyuncu kadrosunda ünlü oyuncu Monica Belluci’nin de yer aldığı DERİSİNİ SATAN ADAM ise Tunus’un adayı olarak öne çıkıyor. Kaouther Ben Hania’nın yönettiği filmde, Suriyeli Sam Ali ülkesindeki iç savaştan kaçıp sevgilisi ile yeni bir hayata başlamak ister. Fakat yüksek bir meblağ kazanmak için vücudunu bir dövme sanatçısına vermesiyle işler hiç istediği gibi gitmez.

Bunların yanında bu yılın dikkat çeken filmlerinden MINARI, En İyi Orijinal Müzik ve En İyi Orijinal Şarkı, klasik bir masalın modern uyarlamasını izlediğimiz En İyi Saç ve Makyaj, Pedro Almodovar’ın Tilda Swinton’lı filmi İNSAN SESİ (Human Voice) ise En İyi Kısa Film kategorilerinde kısa listede.

bottom of page