top of page

Minari, Yabancı Dilde En İyi Film Altın Küre Sahibi

haberler-1.jpg

01.03.2021

Bu sabah gerçekleşen törende, Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu.

78. Altın Küre Ödülleri, her sene olanın aksine bu sene çevrimiçi olarak gerçekleşti. Ödüller, katılımcıların evlerinden canlı olarak bağlandığı törenle sahiplerini buldu. Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde ödülün sahibi MINARI oldu.

Minari, 1980’li yıllarda Koreli bir ailenin Amerika’nın kırsalında yeni bir hayat kurmasının dokunaklı bir hikâyesi. Yabancı bir ülkede kendine yer edinmeye çalışan aile, bu yeni hayatta çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalır.

Altın Küre ödülünü alan filmin senaristi ve yönetmeni Lee Isaac Chung, filmi onun sayesinde yapabildiğini söylediği kızına sarılarak teşekkür konuşmasını yaptı. Chung, “Minari, kendine has bir dil öğrenmeye çalışan bir ailenin hikâyesi. Bu, herhangi bir Amerikan dili veya yabancı dilin ötesinde, kalbin dili. Ben de kendim öğrenmeye ve etrafıma iletmeye çalışıyorum ve umarım hepimiz birbirimizle sevginin dilini konuşmayı öğreniriz, özellikle de bu yıl.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Filmin oyuncu kadrosunda Steven Yeun, Han Ye-ri, Yoon Yeo-jeong ve Alan S. Kim yer alıyor. Ülkemiz ithalatı Fabula Film tarafından yapılan Minari, bu sene salonlarda seyirciyle buluşturmak için gün saydığımız filmlerimizden biri.

bottom of page