top of page

SIFIR: ETKİSİZ ELEMAN

Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2019
Sifir poster-small.jpg
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
110 dk
SIFIR: ETKİSİZ ELEMAN FRAGMAN

Tür: Komedi

Yönetmen: Onur Aldoğan

Senaryo: Ömer Fikret Şen

Oyuncular: Orçun Kaptan, Birgül Ulusoy, Ali Rıza Tanyeli, Volkan Kantoğlu, Cumali Karakaya

Özet:

Vecdi 40 yaşlarında aşırı derecede içine kapanık, psikolojik sorunlu biridir. Avukat olmuştur fakat bu sorunu yüzünden dava kazanamaz, soru soramaz, hakkını arayamaz, itiraz edemez. Bunların doğrultusunda hayatı boyunca yaşadıklarını hep alttan almış  tam bir PASİF’tir. Karısı Gülay’la beraber pasifliğinden kurtulmanın yollarını aramaktadır. 

Karısının zorlamasıyla psikoloğa giden Vecdi; sorunun ilkokulda öğretmeniyle yaşadığı bir diyalogdan kaynaklandığını öğrenir: Matematik sınavının notları okunduğu sırada notunu beklediğinden az bulan Vecdi itiraz etmek için parmağını kaldırdığında hocasının beklenmedik bir tepkisi ile karşılaşır ve notuna itiraz edemez. 

Psikoloğunun teşhisi ile yapması gereken tek şey 25 yıl önce bu anı yaşatan hocasını bulmak ve notuna itiraz etmektir. Karısı ile yola düşerler.

Eski ilkokulunda Vecdi’yi beraber okuduğu okul arkadaşı Muhsin (Volkan Kantoğlu) müdür olarak beklemektedir. Vecdi, Gülay ve kaynı Talat’ı (Ali Rıza Tanyeli) trajikomik bir serüven beklemektedir.

bottom of page